Kiviõli Motofestival 2017

Asukoht

Kiviõli krossiraja leiab Kiviõli linna põhjaserval asuva 90m kõrguse tehismäe jalamilt, kus 2013 aastal avati Euroopas ainulaadne spordi- ja seiklusturismi keskus.

Seikluskeskuse koordinaadid: GPS: 59.366187, 26.953395

MOTOFESTIVALI PLAAN

image-card

Kohad, mida soovitame külastada!

Loo soovi korral endale meie kaardi põhjal oma isiklik reisiplaan. Kui oled Google kasutajaga sisselogitud, saad kopeerida kaardi oma kontole ja seda muuta. https://goo.gl/8f55WP

EL toetab.

Kiviõli Motofestivali kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond summas 40 000 €. Toetuse abil viiakse ellu festivali rahvusvahelise turundusega seotud tegevusi ja tutvustatakse laiemalt Eestit ja Ida-Virumaad kui kontrastiderohket ning põnevat reisisihtkohta.

Narva

Narva, üks Eesti vanemaid asulaid, pakub külastajatele ainulaadseid elamusi. Narva on rikkaliku ajalooga linn, mida kunagi on hüütud ka Läänemere barokk-pärliks, kuid mille Nõukogude lennuvägi 1944. aastal peaaegu täielikult purustas. Narva omapära seisneb tema asukohas, kõrvuti eksisteerivad siin vana ja uus. Paljud linna vaatamisväärsused meenutavad kuulsaid võõrriikide valitsejaid – Taani kuningat Valdemar IV, Rootsi kuningat Karl XII, Vene tsaare Ivan Julma ja Peeter I. Sajandeid Ida ja Lääne tsivilisatsiooni piiriks peetud Narva jõe kaldal kõrgub võimas Narva linnus.

Pärnu

Pärnu rikas ajalugu ja rõõmus tänapäev pakuvad elamusi igale maitsele. Uudishimulikke ootavad laide täis rannaala, männiluitemetsad ja looduslikud liivarannad, kirev kalurikultuur ning rabad ja põlislaaned. Kõikjal on vaadata kauneid (ranna) külasid, kirikuid, mõisakomplekse, muuseume ja loodusväärtusi.

Tartu

Rahvuslikust ärkamisajast peale Emajõe Ateenaks hüütav linn on kultuurikeskus: Emajõe suveteatri, hansapäevade, tudengite kevadpäevade, festivalide, kontsertide ja konverentside virvarris on võimatu igavust tunda. Lisaks on Tartu koduks rohkem kui 20 muuseumile.

Tallinn

Eesti suurima linnana on Tallinn ühtlasi kõige kiiremini muutuv: arenevad tänavad, renoveeritakse vanu ning ehitatakse uusi maju, kerkivad kaubandus- ja meelelahutuskeskused, muutuvad muuseumid ja teatrid… Mitmekesine kultuurielu ning kontrastiderohke atmosfäär (kus mujal võiksid näha klaasist ja terasest pilvelõhkujat vaatamas üle keskaegsete katuste?) ja väikesed vahemaad meelitavad Tallinnasse igal aastal tuhandeid turiste.